W dniu 9.11.2018 roku w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Zgromadzonych gości przywitał dyrektor  mgr Jan Kuczek, który równocześnie wprowadził sztandar szkoły. Punktualnie o godz.11:11 wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski.Następnie  mieliśmy okazję obejrzeć montaż słowno- muzyczny przygotowany przez panie Jolantą Gierlicką Żyrek, Lucynę Federkiewicz Bąk oraz Danutę Czarniecką. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.Przypomniano słowa naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, dla którego Ojczyzna była dobrem najważniejszym.  Uczniowie pięknie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość. Na zakończenie części artystycznej wszyscy razem odśpiewaliśmy Rotę, jako symbol naszej wielkiej miłości dla Polski. 
     Kolejnym punktem obchodów 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości było  zasadzenie Dębu Niepodległości przez uczniów klasy pierwszej oraz uroczyste otwarcie placu zabaw przez członków stowarzyszenia, władz gminy, szkoły i przedszkolaków.
        Podsumowując ten uroczysty dzień uczniowie   wypuścili 100 balonów białych i czerwonych z życzeniami z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      Dzień ten dla wielu z nas był kolejną lekcją patriotyzmu i historii zgodnie z realizowaną w naszej szkole innowacją ,,W sercu Polaka-Polska'' . Godny strój,  wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.