Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj - uczeń klasy VII a.

        Zawody odbyły się 20-23 czerwca w budynku naszej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" spośród 12 uczestników.

System punktowania: zwycięstwo - 1 pkt, remis - 0,5 pkt, porażka - 0 pkt

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Kacper Mendyk,

II miejsce – Szymon Cymerys,

III miejsce – Alicja Dudek.

Gratulacje składa opiekun uczniów Roman Martula

Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj - uczeń klasy VII a.

Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj - uczeń klasy VII a.

 

            Uczestnicy teatrzyku szkolnego "RAZEM" wraz z opiekunem Czesławą Kostek przygotowali inscenizację pt.: "Śnieżka". Przy współpracy rodziców, nauczycieli  przygotowano scenografię, oprawę muzyczną oraz stroje i rekwizyty do przedstawienia. "Śnieżka" została wystawiona  21 czerwca 2022r. na spotkaniu integracyjnym przedszkolaków, uczniów klas I -III z okazji Dnia Dziecka. Mali artyści na wysokim poziomie odegrali swoje role, a dziecięca publiczność na godzinę przeniosła się w krainę baśni. Wszyscy świetnie się bawili.
MAŁYM AKTOROM Z KLASY I GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!
Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Żyrek, Panu Arkadiuszowi Sobota oraz Panu Stanisławowi Murdzia za pomoc w przygotowaniu dzieciom spotkania.

Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj - uczeń klasy VII a.

 

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas I, II, III, V, VII I VIII.

Kategoria "Żaczek”: Kategoria „Maluch” Kategoria „Beniamin” : Kategoria „Kadet”:
Czarniecki Jan kl. II Czerwień Kamila kl.III Mazurek Amelia kl.V Baj Andrzej kl.VIII
Dąbrowski Tobiasz kl. I Maruszak Szymon kl.III Maciuła Szymon kl.V Baj Mikołaj kl.VII
Duda Karolina kl.I Więcław Błażej kl.III   Dudek Alicja kl.VII
Maciuła Damian kl.II     Mazurek Adrian kl.VIII
      Mendyk Kacper kl.VII
      Paul Arkadiusz kl.VII

 

      Wyniki zostały ogłoszone 12 maja. Okazało się, że uczeń klasy V - Szymon Maciuła otrzymał wyróżnienie w tym Konkursie. Taki sukces był możliwy przede wszystkim dzięki systematycznej pracy ucznia na lekcjach matematyki i na zajęciach rozwijających uzdolnienia matematyczne prowadzone przez Panią Beatę Kłak. Szymonowi bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałych uczniów zachęcamy do pogłębiania wiedzy matematycznej i udziału w Konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia wykonał oraz opisał: Paweł Józefko

        W dniu 1 czerwca uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki z Oc  wraz z swoimi opiekunami udali się na wycieczkę. Celem naszej podróży było najpierw odwiedzenie Muzeum Lalek w Pilźnie.  Poznaliśmy pracownie, w których wykonywane  są lalki, wysłuchaliśmy niezwykłych opowieści. Podczas spaceru po muzeum  mieliśmy okazje zobaczyć wystawy lalek z różnych krajów świata tj: Japonia ,Tajlandia , Francja, Dania, Austria, Niemcy, Finlandia, Hiszpania, Belgia, Włochy ,Kanada, USA. Najbardziej podobały nam się te, które przyjechały do Polski wprost z Japonii. Po tym niezwykłym pobycie w trochę zaczarowanym świecie udaliśmy się w dalszą podróż. Naszym celem było dotarcie do  najstarszej Kopalni Soli w Bochni.

 Nasi mali podróżnicy przenieśli się do niezwykłej krainy Skarbnika - opiekuna solnych podziemi.  Tu czekało na nas mnóstwo atrakcji min. przejazd podziemną kolejką, liczne pokazy multimedialne. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami  w końcu zaprowadziła  nas  wprost na  spotkanie z dobrym duchem kopalni- Skarbnikiem.

To była niezwykła wycieczka. Chociaż do domu wróciliśmy zmęczeni , już planujemy następną wyprawę.

           Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz dostaje się słodycze.

Punktualnie o godzinie 830 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.

Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj - uczeń klasy VII a.