W naszej szkole uczniowie nieustannie zaskakują swoją kreatywnością w programowaniu robotów mBot. Ostatnie projekty przeszły wszelkie oczekiwania, demonstrując niesamowite umiejętności naszych uczniów. Oto kilka najbardziej wyróżniających się:

  1. Rozpoznawanie kolorów: Nasze mBoty teraz potrafią rozróżniać szeroką gamę kolorów, co umożliwia im precyzyjne reagowanie na zmieniające się otoczenie.

  2. Dostarczanie kwiatów: Z elegancją i wdziękiem, nasze roboty mBot dostarczają piękne kwiaty ze sklejki wycinanej laserowo, dodając uroku naszej szkole.

  3. Nagrywanie filmów i katapulty: mBoty są teraz mistrzami nagrywania filmów za pomocą komórek i mogą działać nawet jako miniaturowe katapulty, co rozszerza ich możliwości w niespotykany sposób.

  4. Rozlewanie napojów i jazda po linii: Nasze mBoty służą także jako barmani, rozlewając napoje do kubków, oraz jako doskonali kierowcy, poruszając się po linii z niezwykłą precyzją.

  5. Edukacja i eksperymenty: Wykorzystując mBoty w procesie nauczania, uczniowie przeprowadzają eksperymenty za pomocą szczypców oraz uczą się liczebników i kolorów po angielsku, co czyni naukę bardziej atrakcyjną i interaktywną. Co więcej, zainicjowaliśmy symulację nauki tabliczki mnożenia, gdzie robot, pytany o wynik np. 6x8, odpowiada wierszem, co sprawia, że nauka staje się nie tylko efektywna, ale i zabawna. Dodatkowo, zrealizowaliśmy symulację piłki nożnej, gdzie mBoty udowadniają, że potrafią grać w piłkę tak, jak prawdziwi zawodnicy, co rozbudza emocje nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć naszych uczniów i ich nieustannie rosnącej kreatywności. Ich praca i zaangażowanie stanowią inspirację dla całej społeczności szkolnej, a przyszłość programowania robotów wydaje się być niezwykle obiecująca.

Oto wybrane fragmenty nagrań filmowych:

Nagrania filmowe i zdjęcia wykonał: Szymon Szewczyk - uczeń kl. Va

Zdjęcia wykonał: Szymon Szewczyk - uczeń kl. Va

        W dniu 17 kwietnia uczniowie z klas I-III oraz nasi ulubieńcy klasa szósta udali się do MCK w Leżajsku. Naszym głównym celem było obejrzenie spektaklu pt.,,Strach się bać’’ w wykonaniu Grupy Teatralnej Baratario!

Dodatkowo, nasi milusińscy mieli  okazję zwiedzić wystawę "Kultowy PRL". Zdziwienie jakie malowało się na twarzach naszych uczniów, było ogromne. Zaczęli zadawać pytanie: jak to można było żyć bez komputera,  w sklepach same haki, a po co te kartki z napisem ,,mięso250dag’’?? Wszyscy stwierdzili, że teraz żyje się znacznie lepiej. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nie tylko nauka w szkolnej ławce może dawać nam wiedzę. Wyjazd ten przybliżył nam czasy naszych dziadków i babć. Czas spędziliśmy bardzo miło i czekamy na następne wyjazdy.

A oto link, na którym uwidoczniono nasz pobyt w MCK w Leżajsku:

https://www.facebook.com/photo?fbid=769714328589122&set=pcb.769714911922397&locale=pl_PL

         W dniu 11 kwietnia 2024r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, którego głównym celem było zwiększenie wiedzy o autyzmie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmienności i różnorodności osób ze spektrum autyzmu.

        Na początku uczniowie obejrzeli film na temat autyzmu, zgodnie z  hasłem „ Wiem, rozumiem, pomagam”. Następnie na sali gimnastycznej przygotowane zostały dla naszych uczniów ćwiczenia sportowe, które polegały na pokonaniu stacji ćwiczebnych. Dzieci musiały pokonać 7 takich stacji. Koleją częścią były zabawy np. „ Pająk i muchy”, „Podchody”, „Klasowe przeciąganie liny”. Każdy uczeń został nagrodzony dyplomem oraz słodkim poczęstunkiem.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przygotowali: Małgorzata Skica – pedagog,  Agata Markocka – psycholog oraz Stanisław Mendyk – nauczyciel W-F.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę połączoną z poszerzaniem wiedzy o autyzmie.

Zdjęcia wykonał: Szymon Szewczyk - uczeń kl. Va

Dnia 5 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

        Wzięliśmy udział w akcji „II Międzynarodowego Dnia Książki z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek – Ziemia!”. Inicjatywa polegała na czytaniu  na głos uczniom fragmentów książek podejmujących tematy dotyczące przyrody, ekologii, zmian klimatycznych.

Wykonywaliśmy prace indywidualne i grupowe dotyczące treści czytanych książek.

Wszyscy uczniowie w tym dniu ubrali się na zielono w nawiązaniu do ekologii.

UCZNIÓW I RODZICÓW

NA OBEJRZENIE WYSTAWY MOBILNEJ PRZYGOTOWANEJ PRZEZ  PCN ŁUKASIEWICZ Z JASIONKI.

MIEJSCE:  SZKOŁA PODSTAWOWA  W STARYM MIEŚCIE- SALA GIMNASTYCZNA

TERMIN: 19.04.2024 GODZ.11:00- 13:00

Wystawa Mobilna PCN to zbiór piętnastu eksponatów w większości interaktywnych , zachęcających do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań: Jak to jest zrobione? Jak to działa?

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu uczniów klas 0-III w Muzeum Ziemi Leżajskiej