Droga Polaków do Niepodległości

W dniu 20 listopada 2018 r uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się do Zamku w Łańcucie, aby wziąć udział w lekcjach patriotycznych poświęconych 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mimo 123 lat niewoli Polacy nigdy nie tracili nadziei na odzyskanie wolności, kultywowali polską kulturę, język i obyczaje. Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych Pola i Poldek- mali patrioci. O tym jak ukształtował się strój narodowy i jego elementy mieli okazję dowiedzieć się piątoklasiści uczestnicząc w lekcji O polskim stroju. Klasa szósta podczas  lekcji obejrzała wystawę ukazującą walkę o niepodległość przez pryzmat twórczości okopowej: Historie artystów legionistów. Ta chwila warta jest zatrzymania- artyści w okopach.

Wyjazd do Łańcuta zorganizowany był w ramach realizowanej innowacji W sercu Polaka-Polska. Lekcje pokazały nam, czym jest miłość do Ojczyzny,  jak wielu Polaków zginęło za wolność naszego kraju. Jesteśmy dumni, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje patriotyzmu.