W sercu Polaka- Polska, czyli kolejna lekcja patriotyzmu

         W dniu 6 listopada uczniowie klasy IV i VI  w ramach realizacji innowacji udali się do Muzeum Ziemi Leżajskiej na lekcje pt Marszałek Józef Piłsudski – twórca Niepodległej Polski.Głównym celem naszego wyjazdu byłokształtowanie świadomości i postaw patriotycznych uczniów poprzez upowszechnianie wiedzy o historii narodu i państwa polskiego. W pierwszej części lekcji  obejrzeliśmy fragment filmu dokumentalnego z 1937 roku pt Józef Piłsudski, podczas którego pan przewodnik opowiadał ciekawostki z życia Marszałka. Mieliśmy również okazję oglądnięcia zgromadzonych zbiorów muzealnych związanych z Piłsudskim i jego bliskimi współpracownikami. W drugiej części spotkania obejrzeliśmy Wystawę Historyczną Miasta i Regionu. To właśnie tutaj  zobaczyliśmy zdjęcia Marszałka , zrobione podczas jego pobytu w Leżajsku.

Z wycieczki do Muzeum  Ziemi Leżajskiej  wróciliśmy pełni refleksji i zadumy. Była to prawdziwa  lekcja historii, która pozostanie w naszej pamięci na długo.