Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście, było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów. 25 października 2018r. to był wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, nauczycieli, pana dyrektora, wicedyrektora zaproszony został specjalny gość – Dobra Wróżka. Dzieci z kl. IV pod kierunkiem pani Czesławy Kostek przygotowały przedstawienie „W Krainie Wiedzy” dla swoich najmłodszych kolegów i koleżanek. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, tańczyli, odpowiadali na szereg pytań. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu każdy  z nich dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Pana dyrektora Jana Kuczka, dokonanego specjalnym ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz w uczniowskich biretach. Po pasowaniu  otrzymali upominki z okazji ślubowania: pamiątkowe dyplomy ,odblaski, a od rodziców kuferki i ołówki. W imieniu wszystkich pasowanych dzieci przedstawiciele podziękowali dyrekcji,wychowawczyni a także rodzicom. Następnie dyrektor Jan Kuczek skierował gorące słowa do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli. Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia . Uczniowie kl.I  w radosnym nastroju z wychowawczynią oraz rodzicami udali się do sali na słodki poczęstunek. Ten dzień długo zostanie pierwszakom w pamięci.

       Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.