W dniu 23.05.2017r. odbył się IV Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku. W tym roku do walki o zwycięstwo stanęli gimnazjaliści z Adamówki, Rudnika nad Sanem, Sieniawy, Starego Miasta, Giedlarowej i Dębna. Mecze rozgrywane były na boisku „Orlik” w kategorii chłopców i dziewcząt systemem każdy z każdym. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego i Dyrektora ZSL, który ufundował puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Wśród drużyn dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Gimnazjum w Sieniawie, które wygrały wszystkie swoje mecze i zasłużenie odebrały złote medale. Ponadto najlepszą bramkarką wybrano Anitę Pucyło, a najskuteczniejszą piłkarką została Gabriela Koperska (7goli) – obie reprezentowały Gimnazjum w Sieniawie. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z Rudnika nad Sanem i Dębna.

W kategorii chłopców drugi rok z rzędu najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum w Adamówce, którzy również wygrali wszystkie swoje mecze. Na drugim stopniu podium uplasowali się chłopcy z Rudnika n. Sanem a na trzecim ze Starego Miasta. Wśród wyróżnień indywidualnych najlepszym bramkarzem został Hubert Habigier z Rudnika zaś najlepszym strzelcem Grzegorz Działo (6 goli) z Adamówki.

Organizatorzy dziękują za udział przybyłym drużynom, sędziom z grupy szkoleniowej Leżajsk za sędziowanie meczy oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju.

Skład drużyny gimnazjum w Starym Mieście: Marcinowski Konrad, Kuchyt Patryk, Madej Marcin, Martula Michał, Szostak Bartłomiej, Śmiałek Dominik, Baj Krystian, Ćwikła Bartłomiej, Janik Damian, Kaszuba Mateusz.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Gimnazjum Adamówka