Dnia 25. 05. 2017 roku w Zespole Szkół w Starym Mieście odbył się III Powiatowy Konkurs Wielcy Klasycy. Uczniowie tym razem musieli wykazać się znajomością epoki pozytywizmu.

Konkurs składał się z dwóch etapów, podczas których uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. W pierwszej części rozwiązywali test z literatury i z historii, w drugiej po wylosowaniu zestawu odpowiadali na trzy pytania.

W konkursie wzięło udział 10 gimnazjów z powiatu leżajskiego. Wiedza uczniów była na wysokim poziomie, dlatego też rywalizacja była bardzo zażarta a różnice niewielkie.

Laureatami III Powiatowego Konkursu Wielcy Klasycy zostali:

I miejsce gimnazjum w Wierzawicach w składzie: Kamila Burek i Julia Otręba

II miejsce gimnazjum w Sarzynie w składzie: Aleksandra Banaś i Klara Dubiel

III miejsce gimnazjum w Brzózie Królewskiej w składzie: Magdalena Nowak i Klaudia Wylaź

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Przewodniczący: mgr Renata Wikiera

Członkowie: mgr Monika Heliniak, mgr Dorota Miś, mgr Regina Żołynia, mgr Grażyna Żurawska

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Gminę Leżajsk oraz księgarnię Eurydyka. Poczęstunek zapewnili organizatorzy.

Z wielką radością dziękujemy za udział wszystkim uczniom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.