W dniu 1 czerwca uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki z Oc  wraz z swoimi opiekunami udali się na wycieczkę. Celem naszej podróży było najpierw odwiedzenie Muzeum Lalek w Pilźnie.  Poznaliśmy pracownie, w których wykonywane  są lalki, wysłuchaliśmy niezwykłych opowieści. Podczas spaceru po muzeum  mieliśmy okazje zobaczyć wystawy lalek z różnych krajów świata tj: Japonia ,Tajlandia , Francja, Dania, Austria, Niemcy, Finlandia, Hiszpania, Belgia, Włochy ,Kanada, USA. Najbardziej podobały nam się te, które przyjechały do Polski wprost z Japonii. Po tym niezwykłym pobycie w trochę zaczarowanym świecie udaliśmy się w dalszą podróż. Naszym celem było dotarcie do  najstarszej Kopalni Soli w Bochni.

 Nasi mali podróżnicy przenieśli się do niezwykłej krainy Skarbnika - opiekuna solnych podziemi.  Tu czekało na nas mnóstwo atrakcji min. przejazd podziemną kolejką, liczne pokazy multimedialne. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami  w końcu zaprowadziła  nas  wprost na  spotkanie z dobrym duchem kopalni- Skarbnikiem.

To była niezwykła wycieczka. Chociaż do domu wróciliśmy zmęczeni , już planujemy następną wyprawę.