Otrzymaliśmy certyfikat „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era" opatrzonym hasłem: "Projekt z klasą". Do konkursu został zgłoszony projekt z robotyki „Zaprogramuj robota -  to takie proste" realizowany przez grupę uczniów z klasy piątej i szóstej.

Wydawnictwo przyznało naszej szkole honorowy tytuł „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. Został on potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką” do zamieszczenia na stronie internetowej placówki.

Przyznany tytuł świadczy o tym, że szkoła:

·          - podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,

·          - jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,

·          - tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

·          - poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),

·          - jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów. Ma też swoje miejsce na mapie „Dobrze zaPROJEKTowanej edukacji”. Swoimi działaniami młodzież zainteresowała lokalne władze, dyrekcję i nauczycieli szkoły oraz rodziców.

Gratulacje składa opiekun uczniów:  Roman Martula