W czwartkowy poranek 11 maja 2017 r. w świetlicy odbyło się spotkanie autorskie z Panią Aleksandrą Janicką, w którym wzięli udział uczniowie klas I – IV. Pani Janicka opowiadała o powstaniu swojej książki „Dziubdzia z ulicy Karmelkowej” i jej dalszych losach. Prezentowała swoje bajki, a także odpowiadała na pytania dzieci. Autorka jest niezwykle miłą, ciepłą i serdeczną osobą, z poczuciem humoru, dlatego spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach.

Następnie odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Do konkursu zgłosiło się 35 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja w składzie: A. Janicka, J. Żyrek, Ł. Płoszaj - wyłoniła następujących laureatów:

I kategoria – dzieci przedszkolne

Ø  Adam Nowicki – 0 „a”

Ø  Zofia Majewska – 0 „b”

Ø  Oliwia Baj - 0 „b”

Ø  Szymon Maciuła - 0”c”

II kategoria – kl. I-III

Ø  Dawid Więcław - kl. II

Ø  Aleksandra Czerwień – kl. II

Ø  Izabela Rup – kl. II

Ø  Alicja Kalemba – kl. II

III kategoria – kl. IV-VI

Ø  Wojciech Baj – kl. V

Ø  Anna Kuchyt – kl. IV

Ø  Maria Martula – kl. V

Ø  Paweł Pędziwiatr – kl. IV

Ø  Monika Majder – kl. V

Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Leżajsk K. Sobejko, Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Mieście Jan Kuczek, Biblioteka Publiczna w Starym Mieście.

Laureatom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych.