W ostatnim czasie nasza szkoła miała przyjemność gościć wójta, który z zainteresowaniem przyglądał się pokazowi możliwości naszych robotów Mbot. Wydarzenie to nie tylko zaprezentowało zaangażowanie uczniów w naukę technologii, ale również zilustrowało potencjał, jaki kryje się w edukacji STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka).

Podczas pokazu dzieci demonstrowały różnorodne umiejętności robotów Mbot, począwszy od precyzyjnego poruszania się po linii, aż po zręczne omijanie przeszkód. Jednak to tylko początek – nasze roboty wykazały się także zdolnością do przenoszenia przedmiotów za pomocą szczypców, co otwiera szerokie spektrum możliwości zastosowań praktycznych w różnych dziedzinach.

Nie zabrakło również innowacyjnych dodatków, takich jak różne typy silników, w tym serwomechanizmy, które umożliwiają precyzyjne sterowanie ruchem robota. Efekty świetlne oraz umiejętność rozróżniania kolorów dodatkowo wzbogaciły prezentację, demonstrując zaawansowane funkcje, jakie oferują roboty Mbot.

Jednym z najbardziej porywających elementów pokazu było filmowanie za pomocą robotów. Dzięki tej funkcji uczniowie mogą eksplorować świat w sposób interaktywny i twórczy, otwierając przed nimi nowe perspektywy w dziedzinie technologii filmowej.

W trakcie spotkania roboty nie tylko działały w oparciu o programowanie, ale również interakcję z otoczeniem. Pokazały to chociażby poprzez reagowanie na światło oraz wierszyki powitalne skierowane specjalnie dla wójta, co nie tylko zaskoczyło, ale także rozbawiło gości.

Niezwykle inspirujące było także zastosowanie robotów Mbot do symulacji tabliczki mnożenia. Ta kreatywna metoda nauki matematyki pokazuje, że technologia może być skutecznym narzędziem wspierającym proces edukacyjny.

Na zakończenie, jeden z robotów wystąpił nawet w roli kelnera, rozlewając napoje chłodzące dla wszystkich obecnych. Ta praktyczna aplikacja technologii w codziennych sytuacjach pokazuje, że roboty Mbot nie tylko mogą być użyteczne, ale także zabawne i przyjazne dla użytkowników.

Gościnna wizyta wójta była nie tylko okazją do zaprezentowania osiągnięć naszych uczniów, ale również do zaznajomienia społeczności lokalnej z nowoczesnymi technologiami edukacyjnymi. Pokaz ten stanowił doskonały przykład integracji nauki i praktyki oraz inspirujące spojrzenie na przyszłość edukacji.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, wsparciu nauczycieli oraz wsparciu lokalnej społeczności, nasza szkoła może kontynuować rozwój innowacyjnych programów edukacyjnych, które przygotują uczniów do wyzwań przyszłości.