13 października w Szkole Podstawowej w Starym Mieście odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy I, II, IV, V oraz VI uświetnili ten dzień piosenkami, wierszykami oraz pięknymi życzeniami dla nauczycieli. Następnie odbyła się druga część uroczystości – Pasowanie na ucznia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Jana Kuczka. Pierwszaki głośno przyrzekały być pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Akt ślubowania zakończył się wręczeniem dyplomów i pamiątkowych książek. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Zdjęcia wykonał: Mikołaj Baj, uczeń kl. VIIIa