W miesiącach marzec i czerwiec  w naszej szkole odbyły się Konkursy Robotyki. Dla uczestników zostały przygotowane specjalne konkurencje "Wyścig" oraz „Labirynt”, w których robot zaprogramowany przez uczniów musiał odnaleźć w jak najkrótszym czasie wyjście z labiryntu. Uczestnicy pokazali wysoki poziom umiejętności praktycznych w dziedzinie robotyki a roboty przez nich programowane świetnie sobie radziły w tej kategorii.

Wyniki konkursu I(marzec 2018r.):

I miejsce – Anna Płoszaj,

II miejsce – Adrian Mazurek,

III miejsce – Hubert Olechowski.

Wyniki konkursu II(czerwiec 2018r.):

I miejsce – Tomasz Wiatr,

II miejsce – Andrzej Baj,

III miejsce – Adrian Mazurek.

Celem konkursów było popularyzowanie robotyki wśród najmłodszych oraz propagowanie zainteresowania nowymi technologiami i naukami ścisłymi.