Dnia 15.03. 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście odbył się I Gminny Konkurs Językowo – Czytelniczy „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickens`a. Uczniowie  musieli wykazać się znajomością lektury, życiorysu Ch. Dickens`a jak również znajomością gramatyki.

W konkursie wzięło udział 6 Szkół Podstawowych z Gminy Leżajsk. Wiedza uczniów była na wysokim poziomie, dlatego też rywalizacja była bardzo zażarta a różnice niewielkie.

Laureatami zostali:

I miejsce: Maksymilian Maj

II miejsce: Piotr Romanowski

III miejsce: Antoni Rupar

IV miejsce: Dorota Zygmunt

V miejsce: Roksana Milewska

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Gminę Leżajsk, wydawnictwo OXFORD UNIVERSITY PRESS oraz księgarnię Eurydyka. Poczęstunek zapewnili organizatorzy.

Z wielką radością dziękujemy za udział wszystkim uczniom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.